Draudimas kaip paslauga

Draudimas kaip paslauga atsirado jau gana seniai. Šiuo metu apie draudimą kalbama labai daug, faktiškai visi juo naudojasi vienoje ar kitoje srityje, kadangi tai ne tik būsto ar automobilio draudimas, bet ir socialinis draudimas, sveikatos draudimas, kuris šiuo metu Lietuvoje yra privalomas bei visa aibė kitų, įvairių draudimų, galinčiu pagelbėti Jums finansiškai įvairiausiose gyvenimo situacijose.

Automobilio draudimas taip pat yra prievolė jo savininkui, tačiau čia jis gali rinktis arbą tik privalomąjį transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimą, kuris dengia kitiems eismo dalyviams nuostolius tuomet kai eismo įvykio kaltininkas esate Jūs ir padarote jiems žalos arba gali kartu rinktis ir Kasko draudimą, kuris atlygina nuostolius net ir Jums jei Jūs esate įvykio kaltininkas ar kaltininko nustatyti nepavyksta (kaltininkas pasišalina iš eismo įvykio vietas). TPVCA draudimas yra gerokai pigesnis, tačiau kartu visuomet pravartu apsidrausti ir Kasko draudimu, ypač jei Jūsų automobilio vertė yra didesnė, automobilis naujesnis. Verta žinoti, kad senesnių nei 15 metų automobiliu Kasko draudimu nedraudžia didžioji dalis draudimo bendrovių, žinoma, yra visokių išimčių ir specialios Kasko draudimo rūšys, kurios nėra labai populiarios.

Būsto draudimas – nėra privalomas (jo reikalaujama nebent perkant būstą su banko paskola), tačiau gana populiarus ir vertinamas. Apdrausti savo nekilnojamą turtą paranku įvairiose situacijose, mat draudimas, priklausomai nuo jo rūšies, gali suteikti finansinę apsauga tiek nuo stichinių nelaimių (gaisras, potvynis), tiek ir nuo įsilaužimų, vagysčių ar kitų veiksnių, galinčių apgadinti ar visai sunaikinti Jūsų turtą.

Daugiabučių namų gyventojams pravartu apsisaugoti nuo kaimynų užliejimų, individualių namų gyventojai nepalyginamai dažniau kenčia nuo vagysčių, o vasarnamių draudimas pasitarnauja žiemos metu, kuomet šie ištisus mėnesius yra negyvenami, neprižiūrimi.

[epcl_icon icon=”fa-ambulance” size=”24″ color=”black”][/epcl_icon] Gyvybės ir nelaimingų atsitikimų draudimas itin pasitarnauja susižeidus ar užgesus artimojo gyvybei. Nors pinigai ir nepakeičia žmonių ar nesumažina patiriamo skausmo, tačiau padeda išvengti dar ir finansinės krizės, kadangi gydymas ir su tuo susijusios išlaidos yra labai didelės (nors ir daugeliu atveju finansuojamos valstybės lėšomis), o kur dar nuostoliai dėl nebegalėjimo dirbti, ilgos reabilitacijos ar sugadintų savaitgalio ar atostogų planų. Taigi, papildomas draudimas traumų ir kitų nelaimių metu gali puikiai padėti atsitiesti, gelbsti finansiniais klausimais ir leidžia sveikti negalvojant apie negaunamas lėšas.

Apsidrausti galite ir nuo Jūsų padaromos žalos kitiems asmenims. Juk nesunkiai galima užkabinti gatvėje žmogų, jį perversti, o sportuojant, pavyzdžiui čiuožinėjant pačiūžomis, tokia tikimybė dar labiau padidėja. Civilinės atsakomybės draudimas galėtų padengti Jūsų sukeltus nuostolius, kompensuotų žmonėms gydymo išlaidas, tad Jums nereikėtų dėl neatidžios klaidos vėliau ilgus metus mokėti nukentėjusiajam. Žinoma, tai neatleidžia Jūsų nuo prievolės būti atsargiems, saugoti ne tik save, bet ir aplinkinius žmones.

Civilinė atsakomybė labai praverčia ir šunų, ypač didesnių ir pavojingesnių veislių, savininkams. Net jei Jūsų šuo iš tiesų ir nebus kaltas, pavyzdžiui jį išerzins pro šalį ėjęs žmogus, tai įrodyti gali būti pernelyg sunku ir ne visuomet įmanoma, o šuns padaryta žala gali būti labai didelė. Šioje situacijoje ir panašiose į ją, už Jūsų šuns padarytą žalą atsiskaitytų draudimo bendrovė.

Draudimas daugelyje sričių yra labai pravartus ir protingas pasirinkimas, kuriuo jau naudojasi labai daug žmonių visame pasaulyje (ir Lietuvoje), neatsižvelgiant nei į jų finansinę, nei socialinę padėtį ar kitus dalykus, įprastai išskiriančius žmones vienus nuo kitų.