Būsto paskolos – ką reikia žinoti?

Ieškote būsto paskolos, tačiau nežinote ar lengva ranka bankai ją jums suteiks? Kiekvienas norintis pasiskolinti būtent būsto įsigijimui turi žinoti, jog šiuo metu galioja tam tikros rinkos sąlygos, kurias diktuoja mūsų šalies įstatymai. Būtent dėl jų ir kitų priežasčių yra apribojamos galimybės skolintis tam tikriems žmonėms, o būsto pirkimas su paskolos pagalba yra vienas svarbiausių akcentų.

Norintys įsigyti būstą su paskolos pagalba, turi žinoti visą paskolos gavimo procesą. Kiekvienas besidomintis bankų teikiamais pasiūlymais, turi žinoti, jog ne tik bankuose yra teikiamos šios paskolos nekilnojamo turto įsigijimui. Kredito unijos yra vienas didžiausių konkurentų Lietuvoje veikiantiems komerciniams bankams. Iš jų reikiamą sumą gali gauti tik tam tikri asmenys t.y. būtent kredito unijų nariai, o jais gali būti ne visi. Grįžtant prie esmės, reikėtų pabrėžti, jog būsto paskolos yra gana daug atsakingumo reikalaujanti finansinė pagalba siekiantiems nuosavo būsto įsigijimo. Dažniausiai yra skolinamasi su sąlyga, jog bus įkeičiamas kažkoks turtas. Turite žinoti, jog bankai užstatu gali priimti būtent jūs perkamą nekilnojamą turtą. Tai reiškia, jog specialios sutarties pagalba, jūs imdami paskolą, užstatote būtent tą būstą, kurį perkate iš pinigų, kuriuos paskolino bankas. Tai yra vienas populiariausių pasirinkimų, kuriam neprieštarauti turi parduodamo nekilnojamo turto savininkas.

Kalbant apie pačias paskolas, tai neretai yra reikalaujama turėti ir laiduotoją. Tai reiškia, jog nuolatinių pajamų netekimo metu, jūs būsite finansiškai rizikingas asmuo ir ko gero atsiras didelė tikimybė, jog negalėsite mokėti paskolos įmokų. Tokiu atveju, saugių įmokų mokėjimu turėtų rūpintis būtent laiduotojas, kuris sutiko laiduoti jūsų paskolą. Žinoma, laidavimo procedūra yra ne ką mažiau reikalaujanti atsakingumo bei kitų savybių, todėl kalbant apie juos – ne kiekvienas žmogus nori juo būti ir rizikuoti savo esama finansine padėtimi.

Kalbant apie skolinimosi galimybes, tai kiekvienas ieškantis būsto paskolos turi žinoti, jog jos nėra teikiamos nemokiems asmenims. Tai reiškia, jog jeigu prieš kelis metus kažkada netinkamai vykdėte ar visai nevykdėte savo kažkokių finansinių įsipareigojimų, tai faktas, jog joks bankas jums nesuteiks būsto paskolos. Šios paskolos, kaip ir kitos finansinės pagalbos yra suteikiamos tik sąžiningiems ir atsakingiems asmenims, todėl bet koks ankstesnis nusižengimas kažkokiam paslaugų teikėjui gali būti didžiule kliūtimi, siekiant pirkti nekilnojamą turtą su būsto paskolos pagalba.