Paskolos ir jų tipai

Mūsų valstybėje per pastaruosius metus išaugo stebėtinai daug įmonių teikiančių paskolas. Šiuo metu jų galima rasti netgi užėjus internete į svetaines, kur yra talpinami  nemokami skelbimai. Pačių paskolų rūšių yra labai daug, todėl žmogus prieš apsispręsdamas pasiimti paskolą turėtų apgalvoti ką su tais pinigais žada daryti, ar jo pajamos pakankamai stabilios, norint gražinti palūkanas ir kokią pinigų sumą jis norėtų turėti. Išviso Lietuvoje yra  išduodamos 6 rūšių paskolos, todėl atsakius sau į ankščiau paminėtus klausimus turėtų pasidaryti aišku, kokios paskolos jums reikia. O štai kelėtas mūsų šalyje naudojamų paskolų.

Ilgalaikė paskola. Ji yra pritaikytos taip, jog asmuo galėtų gražinti pinigus per ilgą laiko tarpą. Dažniausiai tai siekia net 40 metų laiko tarpą. Kadangi šio tipo paskoloje yra toks ilgas gražinimo terminas, dažniausiai žmonės pasirinkdami ją skolinasi didelę sumą pinigų. O tai reiškia jog ji yra išduodama tik turintiems didesnes nei vidutines pajams uždirbantiems žmonėms. Tai reiškia, jog asmuo neturintis darbo neturi ir galimybės gauti šią paskolą

Vartojamoji paskola. Šio tipo paskola dažniausiai yra naudojama įsigyti kokį nors pavienį daiktą. Renkantis šią paskolą visada yra patariama konkrečiai nuspręsti ką ketini pirkti už gautus pinigus, kadangi už netinkamą paskolos panaudojimą gresia baudos. Šias paskolas suteikia netik komerciniai bankai, bet ir kitos paskolos teikimo įmonės. Su vartojamąja paskola galima gauti netgi iki 15 000 eurų.

Būsto paskola. Dažniausiai šią paskolą ima žmonės norėdami nusipirkti ar pasistatyti būstą, jį remontuoti, renovuoti ar įrengti. Paskola būstui yra aktuali jauniems žmonėms, kadangi jie dar neturi didelių pajamų ir kuriasi savo pirmuosius namus.

Susipažinus su trimis paskolų rūšimis, pasidaro aiškiau, kokia paskola atitinka specifinius žmogaus poreikius. Pasirinkus netinkamos paskirties paskolą galima stipriai nudegti, kadangi už netinkamą pinigų panaudojimą yra taikomos atitinkamos priemonės. Kartu ir pats žmogus susidurs su problemomis, nes pasiėmęs vartojamąją paskolą jis niekada negalės nusipirkti sklypo ir pasistatyti namo. Todėl visada apsisprendus žengti šį žingsnį reikėtų pasitarti su paskolos teikiančios įmonės konsultantais.